Projekt Muzeum Książki Artystycznej

Radek Nowakowski

Biogram:

Pisarz, muzyk, tłumacz, projektant, wydawca. Urodził się w 1955 w Kielcach. Studiował architekturę, nie buduje jednak domów, lecz książki. Od końca lat 1970. „zbudował” ich prawie czterdzieści: napisał, narysował, przetłumaczył, zaprojektował, złożył. Sam też je drukuje i oprawia. Wszystkie są w nakładach otwartych. Wszystkie (nie)opisują świat. Prezentował je na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, różnego rodzaju targach i festiwalach książki konwencjonalnej i niekonwencjonalnej na całym świecie. Jest także autorem opowieści hipertekstowych. Prowadzi razem z żoną własne wydawnictwo – LIBERATORIUM (www.liberatorium.com). Od prawie czterdziestu lat gra na bębnach muzykę fruwającej ryby z zespołem Osjan. Tłumaczy prozę i eseistykę. Projektuje różne rzeczy. Mieszka w Dąbrowie Dolnej u podnóża Łysogór.

1. Kongres Stożkologiczny, który w zamierzeniu miał być promocją książki „Stożkania” i nie odbył się pod koniec kwietnia, ale przygotowałem wszystko, łącznie z instalacją w ogrodzie.

2. Cykl opowiadań nie całkiem fantastycznych, które publikowałem w sieci w formie pdf dostępnych na stronie Liberatorium oraz na facebookowym fanpage’u; w sierpniu powstała wersja papierowa pod tytułem „Futuro”; prawie gotowa jest wersja na czytniki e-book.

Pracownia:

Obejrzyj książkę tego artysty z czasu pandemii: